O seriáli

Riverdale je americký televizný dramatický seriál, inšpirovaný postavami z komiksov vydavateľstva Archie Comics. Stanica The CW si ho objednala do svojej vysielacej sezóny 2016 - 2017. Pilotný diel mal premiéru 26. januára 2017. Druhá séria bola potvrdená 7. marca 2017. Premiéra druhej série sa uskutočnila 11. októbra 2017. Dňa 31. januára 2019 bola potvrdená štvrtá séria. Seriál si prepožičal postavy z Archie komiksov s K.J. Apou v postave Archieho Andrewsa, Lili Reinhart ako Betty Cooper, Camilou Mendes ako Veronicou Lodge, Colem Sprousom ako Jugheadom Jonesom - rozprávačom seriálu, Ashleigh Murray ako Josie McCoy, hlavnú speváčku skupiny The Pussycats a Madelaine Petsch ako Cheryl Blossom, sestru Jasona Blossom, ktorý je centrom záhady prvej série. Ďalšie postavy v seriáli sú Kevin Keller, Fred Andrews, Alice Cooper a Hermiona Lodge. Luke Perry si už v seriáli nezahrá, pretože 4.3.2019 zomrel. Pilotný diel k 4. sérii bude mať premiéru 9. októbra 2019. Seriálu sa darí a preto niet divu, že má aj spin-offy: Chilling Adventures of Sabrina, ktorý na budúci rok štartuje 3. sériu a Katty Keene, ktorý sa začne vysielať od januára 2020 na stanici The CW.


Kde to začalo...

Seriál Riverdale pôvodne vyvíjala stanica Fox v roku 2014. Stanica Fox od projektu odstúpila a presunul sa do stanice The CW, kde bol pilotný diel oficiálne objednany 29. januára 2016. Natáčanie začalo 14. marca a skončilo 1. apríľa. Produkcia dvanástej epizódy prvej série začala 7. októbra 2016 vo Vancouveri. 

A ako to pokračovalo...

Druhá séria bola potvrdená 7. marca 2017. Natáčanie bolo zahájené v polovici júna roku 2017 vo Vancouveru a vo Fraser Valley. 25. júna 2017 bolo oznámené, že otca Veronicy, Hirama Lodge, si zahraje Mark Consuelos. 12. mája bolo oznámené, že Ross Butler sa neobjaví v druhej sérií, kvôli jeho postave v seriáli 13 Reasons Why, jeho postavu prevzal Charles Melton. Ten istý deň bolo oznámené, že postava Caseyho Cotta bola povýšená na postavu hlavnú. V júni bola do vedľajšej postavy Penny Peabody obsadená herečka Brit Morgan. V júli bol do postavy Nicka St. Claira, z New Yorku, zvolený Graham Phillips.